Jogurtit
Pehmeää ja samettista. Kerrotaan, että jogurtti keksittiin vahingossa. Ei ole kuitenkaan vahinko, että me Juustoportilla keksimme ensimmäisenä valmistajana yhdistää asidofilus- ja bifidohapatteet. Eikä ole vahinko, että jogurttimme maistuvat ihan jokaiselle. Kokeile itse, jos et usko.
Juustoportti AB-jogurtti 150 g mustaherukka laktoositon
Ravintosisältö / 100 g
*15 % päivän saantisuosituksesta
Ainekset
Pastöroitu MAITO (Suomi), sokeri, mustaherukka (3 %), hapate (asidofilus-bifido), luontaiset aromit.
Lisäominaisuudet
Hyvää Suomesta
Laktoositon
EAN 6408653128333
Juustoportin AB-jogurtit yli 30 vuotta!
AB-jogurtti on paksun samettista ja kerrassaan herkullista! Sen salaisuus piilee suomalaisessa maidossa ja perinteisessä, kiireettömässä valmistustavassa, jossa jogurtin annetaan hapattua rauhassa yön yli. Laktoosittomassa mustaherukkajogurtissa yhdistyvät lempeä suomalainen mustaherukka ja täyteläinen AB-jogurtti. Maku on pehmeän marjaisa ja tutun kotimainen. Tuotteella on Hyvää Suomesta -merkki.
Juustoportti on jalasjärveläinen perheyritys, joka tunnetaan laadukkaista ja herkullisista tuotteistaan. Monipuolisen ruokatalon valikoimaan kuuluu muun muassa juustoja, maitotuotteita, välipaloja sekä kaura- ja ruokatuotteita.