Jogurtit
Pehmeää ja samettista. Kerrotaan, että jogurtti keksittiin vahingossa. Ei ole kuitenkaan vahinko, että me Juustoportilla keksimme ensimmäisenä valmistajana yhdistää asidofilus- ja bifidohapatteet. Eikä ole vahinko, että jogurttimme maistuvat ihan jokaiselle. Kokeile itse, jos et usko.
Juustoportti AB-jogurtti 4*120 g mustikka laktoositon
Ravintosisältö / 100 g
Ainekset
Pastöroitu MAITO (Suomi), sokeri, mustikka (3 %), hapate (asidofilus-bifido), aromit, säilöntäaine (kaliumsorbaatti).
Lisäominaisuudet
Hyvää Suomesta
Laktoositon
EAN 6408652226306
Juustoportin AB-jogurtit yli 30 vuotta!
AB-jogurtti on paksun samettista ja kerrassaan herkullista! Sen salaisuus piilee suomalaisessa maidossa ja perinteisessä, kiireettömässä valmistustavassa, jossa jogurtin annetaan hapattua rauhassa yön yli. Laktoositon mustikkajogurtti on perinteikäs, mutta aina yhtä pirteä ja maukas. Nyt myös kätevä monipakkaus! Tuotteella on Hyvää Suomesta -merkki.
Juustoportti on jalasjärveläinen perheyritys, joka tunnetaan laadukkaista ja herkullisista tuotteistaan. Monipuolisen ruokatalon valikoimaan kuuluu muun muassa juustoja, maitotuotteita, välipaloja sekä kaura- ja ruokatuotteita.